STEM-освіта від дошкільника до конкурентноспроможного випускника

«STEM-освіта від дошкільника до конкурентноспроможного випускника». Під такою назвою 26 січня 2018 року відбувся тренінг для педагогів закладів дошкільної освіти Новомиргородського району.

На початку тренінгу виступила методист ІМРЦ відділу освіти, молоді та спорту Новомиргородської райдержадміністрації Масляна О.Л., яка зазначила, що тренінг проводиться з метою активного навчання, спрямованого на розвиток знань, умінь і навичок. Провела вправу «Очікування», під час якої учасники тренінгу написали побажання на сніжинках і розмістили їх на ялинці./Files/images/steam/1n.jpg

Із презентацією виступила директор інформаційно-ресурсного методичного центру відділу освіти, молоді та спорту Новомиргородської райдержадміністрації Сергата С.М., яка показала і розповіла педагогам, що STEM – один з найбільш актуальних напрямків в освіті на сьогодення, розшифровується як наука, технологія, інженерія, математика.

/Files/images/steam/2n.jpg

STEM - освіта – це інтегрований підхід, який передбачає формування уявлень та вмінь дітей у галузях природничих наук, технологій, читання та письма (опрацювання змісту тексту, його розуміння, підготовка руки до письма), інженерії, мистецтва, математики; акцентує увагу на вивченні точних наук, виховує культуру інженерного мислення.

У ході тренінгу педагоги складали літери STEM із частин паперу та конструктора.

/Files/images/steam/3.jpg /Files/images/steam/222n.jpg

Тренінг продовжили експериментально-дослідницькою роботою. Методист ІРМЦ Козак Ю.О., яка пояснювала і показувала послідовність виконання того чи іншого досліду, а саме: невидимий напис, утворення різних кольорів із речовин, виверження вулканів різними способами.

/Files/images/steam/4.jpg /Files/images/steam/0_n.jpg

Виготовлення кольорів світлофора та утворення бульбашок і взаємообмін кольорів та інші. Педагоги-дошкільники із задоволенням записували послідовність виконання дослідів, а потім практично їх виконували.

/Files/images/steam/31751971_n.jpg /Files/images/steam/5.jpg

Методист ІРМЦ Іванова О.С. разом із вчителем фізики Новомиргородського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Тимошенко В.В. запропонували педагогам закладів дошкільної освіти стати чарівниками і провели разом з ними ряд експериментів із повітряною кулькою, неньютонівською рідиною, а також досліди із статики (з’єднаними виделками, молотком, який був прикріплений до лінійки, що меншою половиною лежала на столі).

/Files/images/steam/6n.jpg /Files/images/steam/7n.jpg /Files/images/steam/8.jpg

На завершення тренінгу була проведена вправа на рефлексію. Учасники на «шишках» написали власні враження від заходу, перспективу на впровадження набутих знань з дошкільниками і прикріпили їх на ялинку.

/Files/images/steam/9n.jpg

Сподіваємося, що набуті знання учасники тренінгу будуть застосовувати у своїй подальшій роботі з дошкільниками і це стане продовженням руху STEM - освіти в Новомиргородському районі.

.
Кiлькiсть переглядiв: 98

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.