Впроваджуємо проект "Вчимося жити разом"

«Школа має стати противагою суспільству, яке молиться на технології та проповідує суцільне споживання. Її завдання — допомогти дітям усвідомити сенс і цінності життя. Школа має стати адвокатом дітей за всього розмаїття і складності їхніх характерів. Педагогіка покликана вказувати дітям шляхи, ставши на які, вони навчаться бути відповідальними, розвинуть у собі самостійність і незалежність. Ми всі хочемо, щоб наші діти уміли любити, творити, були добрими. Ми хочемо, щоб у них вистачило мужності розв’язувати проблеми, які стоять перед нашою планетою, і щоб вони відчували свою належність не лише до власного народу, а й до багатомільярдного населення усієї нашої Землі».

У багатьох, передусім розвинених країнах модернізація системи освіти від- бувається одночасно за двома напрямами. Перший умовно можна назвати інформатизацією, другий — гуманізацією освіти. Процесам інформатизації нині надається особливо велике значення. І хоча справа ця складна й недешева, держава багато робить для її реалізації. Проте поряд із численними вигодами необмеженим доступом до інформації, інтенсифікацією процесу навчання, можливістю дистанційної освіти робота з комп’ютером забирає час, відведений для живого спілкування вчителя з дітьми та дітей між собою. До того ж Інтернет не має цензури, і учні отримують доступ до будь-якої інформації, у тому числі й тієї, яка може зашкодити морально незрілій особистості. Саме тому паралельно з інформатизацією в освіті запроваджуються педагогічні технології розвитку соціально-психологічних компетентностей (життєвих навичок). Їх мета — сприяння адаптації дітей та підвищення стійкості у сучасному світі. Це завдання є особливо актуальним для України, адже велика кількість родин з дітьми, що мешкали на тимчасово окупованих територіях, стала внутрішніми переселенцями. Саме з цією метою у Новомиргородській ЗШ І-ІІІ ступенів №1 відбувся районний семінар- тренінг для тренерів із методики викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом» у початковій, середній та старшій школі. Учасниками тренінгу були методист інформаційно-ресурсного методичного центру відділу освіти, молоді та спорту та педагоги – тренери закладів загальної середньої освіти Новомиргородського району а саме: НВО «Новомиргородська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2-ДНЗ» Новомиргородської районної ради Кіровоградської області; Капітанівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Новомиргородської районної ради Кіровоградської області; Канізька загальноосвітня школаІ-ІІІ ступенів Новомиргородської районної ради Кіровоградської області; Панчівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Новомиргородської районної ради Кіровоградської області; Кам’янська філія І-ІІ ступенів НВО «Новомиргородська ЗШ І-ІІІ ступенів№2-ДНЗ» Новомиргородської районної ради Кіровоградської області Проводила відповідний тренінг вчитель основ здоров’я, педагог-тренер Новомиргородської ЗШ І-ІІІ ступенів №1 Снісар Інна Миколаївна.

Проект «Вчимося жити разом» спрямований на розвиток психосоціальних компетентностей у дітей і підлітків для життя в мирі та злагоді. Тематика та методика проекту «Вчимося жити разом» реалізує компетентнісний підхід до навчання учнів, яке здійснюється на засадах розвитку життєвих навичок. Уроки-тренінги за проектом «Вчимося жити разом» передбачають розвиток у дітей відповідного віку соціальних навичок, зокрема таких, як: ефективне спілкування, співчуття, повага до прав людини, робота в команді, запобігання конфліктам і їх конструктивне розв’язання, протистояння негативним соціальним впливам, переговори, медіація, примирення.Проведення уроків-тренінгів за програмою проекту «Вчимося жити разом» здійснюється в рамках навчальної програми предмета «Основи здоров’я» (як початкової, так і основної школи), затвердженої Міністерством освіти і науки України. Відповідно до запровадження даного курсу педагоги району проходили он-лайн тестування з ОЖР та ВЗК та отримали відповідні сертифікати.

/Files/images/CIMG0153.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 141

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.